Портал в режимі тестування та наповнення
Щодо роботи із заявами виборців
Опубліковано 04 лютого 2019 року о 15:54

Згідно зі статтями 27, 28 Закону України «Про Державний реєстр виборців» (далі – Закон) для підготовки та проведення голосування на виборах Президента України, народних депутатів України, всеукраїнському референдумі орган ведення Державного реєстру виборців (далі – Реєстр) в МЗС складає на основі відомостей Реєстру списки виборців для кожної закордонної виборчої дільниці.

До списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються виборці, виборча адреса яких відповідно до відомостей Реєстру відноситься до цієї виборчої дільниці.

Для того, щоб змінити виборчу адресу, громадянин України, якій постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном і з тих або інших причин не бажає ставати на консульський облік, може подати до закордонної дипломатичної установи України (далі – ЗДУ) заяву про включення до Реєстру або зміну виборчої адреси в Реєстрі.

Заява про включення до Реєстру подається громадянином тільки в тому випадку, якщо його не включено до Реєстру. Ця заява не дозволяє змінити виборчу адресу виборцю, якого вже включено до Реєстру за іншою виборчою адресою.

У цьому контексті слід врахувати, що відповідно до статті 3 Закону до основних засад ведення Реєстру віднесено однократність включення до нього виборця, тобто виборець може бути включений до Реєстру лише один раз за однією виборчою адресою та відповідно віднесений до однієї виборчої дільниці.

Наприклад, якщо виборець має в Реєстрі виборчу адресу згідно з адресою реєстрації в Україні, при опрацюванні заяви про включення до Реєстру за адресою проживання/перебування виборця в іноземній державі його виборча адреса залишиться без змін (тобто згідно з адресою реєстрації в Україні), про що йому буде надіслано відповідне повідомлення.

Такому виборцю для зміни виборчої адреси на нову виборчу адресу, зокрема з адреси в Україні на адресу проживання/перебування за кордоном, або з однієї адреси проживання/перебування за кордоном на іншу (наприклад, в іншій країні або на території консульського округу іншої ЗДУ) необхідно подати до ЗДУ за новою виборчою адресою заяву про зміну виборчої адреси в Реєстрі.

Звертаємо увагу, що при опрацюванні заяви про зміну виборчої адреси виборця також може бути включено до Реєстру, якщо виявиться, що він у Реєстрі відсутній.

ВАЖЛИВО:

 • виборець не може використати для відправки заяви про включення до Реєстру або зміну виборчої адреси в Реєстрі поштовий чи факсимільний зв’язок або електронну пошту, заяви подаються до ЗДУ виключно особисто;
 • до заяви додається копія пред’явленого документа, що посвідчує особу і підтверджує громадянство виборця, - паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України);
 • у разі звернення щодо зміни виборчої адреси виборець подає ЗДУ за новою виборчою адресою заяву, до якої додаються документи (копії документів), що підтверджують зміну виборчої адреси виборця;
 • ЗДУ невідкладно передає оригінал заяви виборця до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України із супровідним листом установи, тобто, заява не передається технічними засобами зв’язку, а надсилається поштою.

Для включення до списків виборців на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року заяви необхідно подати не пізніше як за п’ять днів до дня голосування – до 25 березня 2019 року включно (за київським часом).

При цьому слід врахувати, що робота в автоматизованій інформаційно-телекомунікаційній системі «Державний реєстр виборців» має свою специфіку. Зокрема, оскільки громадяни України, які подають заяви про включення до списків виборців на закордонних виборчих дільницях, як правило, зареєстровані в Україні та, відповідно, мають виборчу адресу в Україні, то по кожній такій заяві необхідно отримати погодження органу ведення Реєстру за виборчою адресою заявника в Україні. Така процедура, як правило, триває не менше доби. При цьому органи ведення Реєстру в Україні працюють у визначені робочі години (за київським часом), як і в цілому автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система «Державний реєстр виборців». Тому, оскільки списки виборців для усіх дільниць формуються централізовано Службою розпорядника Державного реєстру виборців, то громадяни, які подали заяви в останній момент, до списків можуть і не потрапити. Зокрема, з ранку 26 березня ц.р. вже починається передача уточнених списків виборців по низці закордонних виборчих дільниць представникам Служби дипломатичних кур’єрів України, які будуть здійснювати їх доставку за кордон.

Тому громадяни України, які проживають або під час виборів будуть перебувати за кордоном, мають заздалегідь подбати про своє включення до списків виборців на відповідній закордонній виборчій дільниці.

ЗДУ не приймають заяви про тимчасову зміну місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси згідно з Порядком тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 13.09.2012 № 893, цей вид заяв подається виборцем особисто до відділу ведення Реєстру на території України.

ZAYAVA_1_-.pdf

ZAYAVA2-.pdf

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux