Портал в режимі тестування та наповнення
ДОСЯГНЕННЯ УГОДИ ПРО РЕСТРУКТУРИЗАЦІЮ БОРГУ Є ЗНАЧНИМ УСПІХОМ УКРАЇНИ
Опубліковано 31 серпня 2015 року о 13:32

27 серпня 2015 року Україна та Спеціальний комітет кредиторів (представляє власників майже половини всіх боргових інструментів, включених до процесу реструктуризації) домовилися про умови щодо реструктуризації державних і гарантованих державою єврооблігацій.

Угода включає всі 11 державних єврооблігацій і три гарантовані державою єврооблігації Державного підприємства «Фінансування інфраструктурних проектів». Нею передбачено зменшення суверенного і гарантованого державою боргу на 20%. Це дозволило негайно знизити борговий тягар на $3.6 млрд. ($3,8 млрд, якщо таке саме зниження буде погоджено по гарантованим державою валютним боргам державних підприємств, а також по євробондах м. Київ) -  з близько $19,3 млрд комерційного боргу України та гарантованого державою та квазі-гарантованого боргу до близько $15,5 млрд.

Реструктуризація знижує співвідношення боргу до ВВП приблизно на 4,3% (по відношенню до прогнозованого ВВП України на кінець 2015 року, згідно з останніми прогнозами МВФ).

Угода з реструктуризації в цілому забезпечує досягнення трьох цілей реструктуризації, що було встановлено у програмі співробітництва України з МВФ, зокрема:

- генерування для сектору державних фінансів $15.3 млрд впродовж дії програми;

- досягнення до 2020 року співвідношення державного та гарантованого державою боргу до ВВП не більше 71%;

- забезпечення, аби сукупна потреба бюджету у фінансуванні не перевищувала в середньому 10% ВВП (максимум 12% ВВП) у 2019-2025 роках.

Таким чином, досягнення угоди з Комітетом кредиторів дозволить забезпечити потреби в фінансуванні програми співробітництва України та МВФ «Механізм Розширеного Фінансування», та завдяки цьому, продовжити фінансове співробітництво з міжнародними дво- та багатосторонніми фінансовими партнерами (Світовий банк, ЄБРР і ЄІБ, ЄС, США, Японії, Канади, Німеччини та іншими).

Міністерство фінансів України вітає підтримку, продемонстровану міжнародною спільнотою угоді з реструктуризації боргу

-          Досягнення Угоди є значним успіхом України. ЇЇ вдалося досягти, незважаючи на вкрай складні переговори з кредиторами, багато в чому завдяки спільній політиці Президента, Прем’єр-міністра та Верховної Ради України, а також  активній підтримці наших міжнародних двох- та багатосторонніх партнерів.

-          Умови Угоди з реструктуризації є значно вигідніші порівняно з іншими країнами, що змогли реструктуризувати свій борг без оголошення дефолту.

-          Завдяки Угоді значно покращено платоспроможність країни та її платіжний баланс.

-          Зниження боргового навантаження на Україну дозволить посилити макроекономічну стабільність, оздоровити економіку та, завдяки цьому, пожвавити залучення інвестицій. Україна зможе спрямувати заощаджений внаслідок реструктуризації ресурс на фінансування пріоритетних потреб держави, перш за все соціальних видатків і національної оборони.

-          Особливо важливо, що Україна змогла домовитися про реструктуризацію та списання частини боргу, не оголошуючи дефолт та не запроваджуючи мораторій на виплати по зовнішнім комерційним боргам.

-          Впродовж всього періоду переговорів Україна абсолютно рівно ставилася до всіх своїх кредиторів, в тому числі до Росії, оскільки наша держава є надійним фінансовим партнером, незалежно від політичних обставин.

Ключові факти щодо угоди зі Спеціальним комітетом кредиторів

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux