Портал в режимі тестування та наповнення
Прес-реліз до Дня Конституції України
Опубліковано 26 червня 2015 року о 13:34

День Конституції України

Починаючи з 1996 року, 28 червня в Україні відзначається державне свято - День Конституції України.

Цього дня, 19 років тому, Верховна Рада України прийняла новий Основний закон країни - першу Конституцію незалежної Української держави.

Конституція закріпила правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність.

Робота над створенням Основного Закону нашої держави розпочалася відразу після проголошення незалежності України в 1991 році із залученням найкращих світових експертів та вітчизняних фахівців, що завершилась схваленням Верховною Радою 28 червня 1996 року Конституції України.

Схвалення Основного Закону стало точкою відліку нової епохи в історії нашої держави, що забезпечило стабілізацію суспільно-політичної ситуації в країні.

Проте розвиток української державності продемонстрував необхідність подальшого вдосконалення Основного Закону нашої держави.

Саме тому продовження конституційної реформи посідає пріоритетне місце у всеохоплюючому процесі реформування, започаткованому Президентом України П.О.Порошенком, що має на меті забезпечити відповідність модернізаційних процесів в суспільному житті європейським стандартам і цінностям. Підтвердженням послідовності у намірах Глави держави провести конституційну реформу в Україні стало  створення при Президенті України Конституційної комісії та її активна робота впродовж останнього періоду. У своєму Посланні «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2015 році» П.Порошенко заявив про те, що «…Конституційна комісія от-от завершить проект змін до Основного Закону…», а народні депутати мають його затвердити на поточній сесії Верховної Ради з тим, щоб восени вже ухвалити остаточний варіант Конституції України.

Вдосконалення Основного Закону відбувається виключно у правовому полі, визначеному Розділом ХІІІ чинної Конституції України, на принципах транспарентності, загальнодоступності та демократичності.

Задля досягнення цієї мети українська сторона продовжуватиме відкритий діалог з усіма зацікавленими іноземними партнерами, насамперед, експертами Ради Європи та Венеціанської Комісії.

Конституційна реформа вписується у загальний процес реформування українського суспільства, покликаного сприяти імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом як важливий етап на шляху наближення нашої держави до Євросоюзу.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux