Портал в режимі тестування та наповнення
Президент України запросив Раду Європи долучитися до роботи Конституційної комісії і забезпечення вільних та чесних виборів на Донбасі
Опубліковано 18 березня 2015 року о 19:23

Президент України Петро Порошенко на зустрічі в Києві з Генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом обговорив діяльність новоствореної Конституційної комісії. Президент наголосив, що Україна зацікавлена в участі експертів Венеціанської комісії у роботі Конституційної комісії з самого її початку.

Глава держави наголосив, що участь експертів Венеціанської комісії дозволить зробити роботу Конституційної комісії більш швидкою та забезпечить прозорість процедур. «З самого початку треба працювати у тісній координації між Парламентом, неурядовими організаціями, Венеціанською комісією, Президентом, це дозволить прискорити прийняття рішень», — наголосив Петро Порошенко.

Генеральний секретар Ради Європи дав високу оцінку демократичним змінам, які відбуваються в Україні протягом останнього року, і підтримав останні ініціативи Президента України щодо створення Конституційної Комісії та впровадження конституційних змін.

На думку Генсека Ради Європи, конституційні зміни мають об’єднувати країну, створюючи більше передумов для пришвидшення децентралізації та поглиблення демократії.

Президент особливо відзначив, що Україна виконує Мінські угоди. Президент поінформував, що Парламент вчора підтримав його законодавчі ініціативи щодо особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. «Зміни у законодавство передбачають, що ці закони вступають в силу одразу після проведення виборів, оскільки за їх підсумками ми отримаємо законно обраних представників Донецької та Луганської областей, з якими ми будемо визначати майбутнє цього регіону. І друге, що дуже нервує Росію, – ми вимагаємо, щоб ці вибори були вільними та чесними і відповідали міжнародним стандартам», – заявив Президент.

Турбйорн Ягланд висловив підтримку останнім законодавчим змінам щодо виборів на Донбасі. Генеральний секретар наголосив на необхідності врегулювання ситуації на Донбасі у повній відповідності до Мінських угод, які за допомогою Ради Європи можуть бути переведені в юридичну площину.

Глава держави звернувся до Генерального секретаря Ради Європи з проханням сприяти звільненню всіх заручників, в тому числі тих, що утримуються в Росії, зокрема режисера Олега Сенцова та Надії Савченко.

Президент наголосив також на важливості негайного вирішення важкої гуманітарної ситуації на Донбасі, а також допуску на окуповані території українських та міжнародних гуманітарних вантажів.

Президент відзначив необхідність проведення із залученням експертів Венеціанської комісії експертизи Закону «Про забезпечення права на справедливий суд». Глава держави звернувся до Генерального секретаря Ради Європи з проханням про підтримку, щоб прискорити проведення такої експертизи і зробити її до вступу Закону у дію.

Говорячи про незаконну анексію Криму, Турбйорн Ягланд нагадав, що Венеціанська комісія зробила свій висновок про нелегітимність так званого «референдуму». «Цей висновок є набагато сильнішим, ніж будь-які політичні заяви», – підкреслив Генеральний секретар Ради Європи. Співрозмовники також обговорили грубі порушення прав людини у Криму стосовно кримських татар.

Генеральний секретар Ради Європи відзначив, що постійно думає про Україну. «Це неймовірно – робити важливі реформи у таких складних обставинах, фінансових проблемах, маючи військову конфронтацію на вашій території», – зазначив Турбйорн Ягланд.

Глава держави відзначив, що Україна цінує напрацьовані за підтримки Парламентської Асамблеї Ради Європи та Комітету міністрів конкретні проекти і напрями співпраці для імплементації національних реформ, включаючи програму реформ в рамках «Стратегії-2020». Петро Порошенко запевнив в готовності реалізувати ці проекти. «Наполегливо працюємо, щоб досягнути критеріїв для звернення та отримання перспективи членства в ЄС», – сказав він.

У зустрічі також взяли участь Спеціальний представник Генерального секретаря РЄ Володимир Рістовскі, директор з прав людини Ради Європи, Спеціальний представник Генерального секретаря в Україні Крістос Джакомопулос, а також Міністр закордонних справ Павло Клімкін, заступники Глави Адміністрації Президента Валерій Чалий та Олексій Філатов, голова делегації Верховної Ради Україні в ПАСЄ Володимир Ар’єв.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux