Портал в режимі тестування та наповнення
Україна долучилась до Міжнародного саміту культури у Единбурзі
Опубліковано 19 серпня 2014 року о 18:40

Міністр культури України Євген Нищук взяв участь у Міжнародному саміті культури під гаслом «Культура – одиниця довіри», що пройшов у м. Единбург (Шотландія). Україна стала єдиною державою країною-представницею Східного партнерства та, за виключенням Литви, з пострадянського простору, яка була запрошена на захід.

В рамках саміту Міністр провів переговори з представниками Британської ради, Уряду Шотландії та Департаменту з питань культури, ЗМІ та спорту Великої Британії (аналогом Міністерства культури). За результатами було досягнуто домовленостей у багатьох стратегічних для України питаннях.

Серед іншого Шотландія активно залучається до підтримки України в питаннях супротиву агресії з боку РФ. Зокрема, рік Росії у Великій Британії, який мав зараз тривати, хоч і не скасовано формально, але британська сторона публічно відмовилась від проведення і підтримки на урядовому рівні мистецьких акцій РФ.

Також Уряд Великої Британії висловив готовність надавати технічну допомогу Україні у рамках створення платформи для українських мистецьких проектів на території Великої Британії. Також британські політики готові сприяти у залученні британського бізнесу до донорських проектів для об’єктів української культурної спадщини. А Британська Рада вже  збільшила фінансування для України на 2014-2015 рр.

Важливим моментом в переговорах стала домовленість між урядовцями України та Шотландії щодо обміну досвідом у питаннях децентралізації повноважень у сфері культури, зокрема, започаткування механізмів Національної лотереї і публічно-приватного фінансування культури.

Українська делегація взяла участь у панельних дискусіях, зокрема, щодо оцінювання культурного продукту і розробки відповідних індикаторів; урбанізації культури; захисту і ідентичності.

«Для України, як молодої демократичної країни, надзвичайно важливо отримати підтримку світового співтовариства. Культура є частиною суспільного життя, яка формує світогляд людини, почуття гідності, закладає основи для будівництва держави. – сказав у своєму слові на саміті Євген Нищук.

Недоліки культурного менеджменту минулих років, які, по суті, базувалися на радянських моделях управління та не давали можливості безперешкодного людського розвитку,  розмаїття форм культурного самовираження, причетні до ескалації конфлікту на Сході країни. І в його основі лежить відсутність політики формування національної ідентичності. Виклики сьогодення, коли світ поступово занурюється у агресію та розпалювання конфліктів на релігійному, лінгвістичному та етнічному ґрунті, потребують втручання миротворця – культури. Саме вона має стати на захист принципів мирного співіснування та добробуту. І ми взаємозалежні у світі, тож маємо підтримувати один одного задля спільного благополучного майбутнього. До того ж, не варто забувати про економічний і соціальний ефект культури – а це створення робочих місць, розвиток творчих індустрій, підвищення якості життя». 

У Міжнародному саміті культур цьогоріч взяли участь міністри культур та високопосадовці Ісландії, Північної Ірландії, Нової Зеландії, Японії, Бразилії, ОАЕ, Катару, Сінгапуру, Мальти та інших країн, а також представники ЮНЕСКО, Британської Ради, знані науковці та практики з усього світу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux