Консульство України в Единбурзі

, Київ 17:49

Україна звернула увагу Міжнародної морської організації на незаконні дії РФ, які загрожують безпеці судноплавства у Чорному морі

27 листопада 2017, 19:16

27 листопада Міністр інфраструктури України Володимир Омелян взяв участь у відкритті 30-ї сесії Асамблеї Міжнародної морської організації (ІМО).

Під час виступу Володимир Омелян нагадав, що після анексії Росією Кримського півострова, Україна закрила всі порти у Криму та Севастополі. Проте, Росія продовжує порушувати міжнародне право, перебираючи повноваження з питань міжнародного судноплавства в морських районах, прилеглих до півострова Крим, які є невід’ємною частиною території України. Такі дії створюють небезпеку судноплавства у Чорному морі.

«Це очевидно, що РФ навмисно вживає заходів, щоб відрізати Україну від Азовського моря, що є цілком безпрецедентним вчинком у повоєнній історії Європи» – наголосив Володимир Омелян, глава делегації України на 30-ій сесії Асамблеї ІМО.

Міністр інфраструктури України також закликав держави-члени ІМО не визнавати  претензії РФ стосовно права імплементації конвенцій ІМО на тимчасово окупованій території України.