Консульство України в Единбурзі

, Київ 11:06

Україна приєдналася до конвенцій Міжнародної морської організації

15 червня 2017, 18:52

Церемонія відбулася 15 червня в штаб-квартирі Міжнародної морської організації (ІМО) в Лондоні.

Посол України у Великій Британії, Постійний представник України при ІМО Наталія Галібаренко вручила Генеральному секретарю Організації Кітак Ліму інструменти про приєднання України до Міжнародної конвенції про рятування 1989 року та Міжнародної конвенції про контроль над шкідливими протиобростаючими системами на суднах 2001 року.

Міжнародна конвенція про рятування 1989 року належить до найважливіших міжнародних договорів, які регламентують процедуру надання відповідної допомоги суднам чи будь-якому іншому майну, що перебувають у небезпеці на водних шляхах. Приєднання України до Міжнародної конвенції про рятування 1989 року обумовлено необхідністю уніфікації правил здійснення рятувальних заходів на морі для досягнення безпеки судноплавства та охорони навколишнього природного середовища. 

Міжнародна конвенція про контроль над шкідливими протиобростаючими системами на суднах 2001 року регулює застосування на суднах протиобростаючих систем з метою запобігання негативному впливу хімічних сполук на морське середовище й здоров’я людини. Конвенція поширюється на судна під прапорами держав-сторін Конвенції і судна, що заходять у порти таких держав