Консульство України в Единбурзі

, Київ 02:33

Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл

23 березня, 18:47

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» проводить 17-22 серпня 2018 у м.Львів Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою

Національного університету «Львівська політехніка»

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК) http://miok.lviv.ua     співпрацює з світовим українством. Одним із пріоритетних напрямів роботи МІОК є освітній, який реалізовується через співпрацю з українськими суботніми та недільними школами.

Проекти, які реалізовує МІОК:

Проект «Українським суботнім та недільним школам діаспори»

Метою проекту є допомога суботнім та недільним школам у створенні навчально-методичного забезпечення для їхнього ефективного функціонування та плекання української тотожності дітей світового українства.

Засоби реалізації проекту:

 • розробка та апробація нового навчально-методичного забезпечення для українських суботніх та недільних шкіл за кордоном;
 • обмін досвідом між працівниками МІОК та вчителями шкіл діаспори;
 • проведення освітніх методичних семінарів, конференцій, круглих столів, майстер-класів, в тому числі в онлайн-режимі.

 

Освітній портал «Крок до України» http://krok.miok.lviv.ua/uk   – перший в Україні освітній портал, який створений з метою забезпечення процесу навчання української мови як іноземної сучасними інтерактивними матеріалами, призначеними для самостійної роботи та доступними в онлайн-режимі, а також цікавими методичними розробками для викладачів української мови як іноземної.

У рубриках сайту передбачено поділ інформації на матеріали для вчителів, студентів та для дітей. Студентами МІОК вважає усіх, хто вивчає українську мову як іноземну, без вікових обмежень, а рубрику для дітей відокремлює, оскільки ці матеріали потребують інших методичних підходів.

У серії «Крок до України» розроблено та видано:

 • КРОК-1 (рівень А1-А2). Українська мова як іноземна: Книга для студента / Олеся Палінська, Оксана Туркевич. – Львів: Артос, 2011. – 100 с.: кольор.іл.
 • КРОК-1 (рівень А1-А2). Українська мова як іноземна: Книга для викладача / Олеся Палінська, Оксана Туркевич. – Львів: Артос, 2011. – 80 с.
 • Мандрівка Україною: навчальний посібник з української мови як іноземної (рівень В2) / Ірина Ключковська, Олеся Палінська, Ольга Пташник, Оксана Туркевич, Богдан Сиванич, Галина Шміло. – Львів: Дон Боско, 2012. – 152 с.
 • Rahvused Eestis Ukrainlased Наталія Гумницька, Ірина Ключковська, Олеся Палінська, Ольга Пташник, Оксана П’ятковська, Богдан Сиванич, Оксана Туркевич, Галина Шміло (Темник), Віра Коник, Іта Серман. – 2012. – 60 с.
 • Палінська О. Автостопом по Україні. Українська мова як іноземна: Аудіокнига з вправами / Олеся Палінська, Олег Качала. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2014. – 128 с.

 

Літні школи україністики «Крок до України»

МІОК організовано та проведено десять літніх шкіл у Львові, Аргентині  та Казахстані. Літня школа «Крок до України» орієнтована на молодь української діаспори, іноземних студентів, науковців, дослідників і усіх, хто зацікавлений у вивченні української мови і культури.

Програмою школи передбачено інтенсивний курс української мови та культурно-освітні заходи (екскурсії, тренінги з народознавства, перегляд українських фільмів, відвідування театрів та музеїв, виїзні мандрівки та інші заходи).

Слухачами літньої школи «Крок до України» можуть бути носії різних мов, з різними базовими знаннями української мови. Заняття проходять у трьох групах (рівень А, В і С), відповідно до результатів тесту визначення знань української мови (на початку курсу).

 Після завершення літньої школи учасники отримують сертифікати Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою.

 

Перший світовий форуму українознавчих суботніх та недільних шкіл

Мета Форуму – залучити фахівців, які викладають школярам предмети українознавчого циклу, зокрема українську мову як іноземну, для обміну досвідом, напрацювання нових ідей та створення нових навчально-методичних матеріалів для роботи в конкретній школі, в конкретному класі за кордоном.

Очікуваний результат – оновлення навчального процесу українських шкіл по всьому світу, шляхом поповнення новими навчально-методичними матеріалами.

Учасники – педагоги суботніх та недільних шкіл з різних країн світу, фахівці з методики викладання предметів українознавчого циклу, зокрема української мови як іноземної, практики новітніх освітніх ініціатив в Україні.

У програмі Форуму:

 • V Міжнародна науково-практична конференція «Українська мова у світі»;
 • майстер-класи;
 • практикуми зі створення навчально-методичних матеріалів для роботи вчителів по всьому світу в українських суботніх та недільних школах, де вивчають українську мову.

 

МІОК організовує круглі столи, семінари та майстер-класи з методики викладання української мови як іноземної, зокрема було проведено:

 • Міжнародний науково-практичний семінар «Актуальні проблеми викладання української мови в Польщі;
 • семінар та майстер-клас з українознавства для студентів, які вивчають україністику у Варшавському університеті;
 • онлайн-семінар: «Інтерактивний сайт «Крок до України» для дітей, студентів та вчителів» у рамках Всеканадської вчительської конференції «Українська освіта в Канаді: традиції та новаторство»;
 • скайп-семінари працівників МІОК та вчителів української суботньої школи «Веселка» (Нідерланди) і вчителів української школи ім.Лесі Українки в Неаполі (Італія).

 

МІОК було організовано та проведено численні конкурси із залученням дітей та молоді української діаспори з тридцяти країн світу, зокрема:

 • «Діти емігрантів про себе»;
 • «Для тебе, Україно»;
 • «Життя – Тобі …».

Також реалізовано проекти «Українські дітки у світі читають «Кобзар» та «Лис Микита з цілого світу».

Останні новини

The Consular Service of the Ministry of Foreign Affairs starts issuing electronic visas (E-Visa) for entry into Ukraine | 04 квітня, 10:24

E-Visas are introduced for citizens of the following states: Australia, Antigua and Barbuda, the Commonwealth of the Bahamas, Barbados, Bahrain, Bolivia, Bhutan, Vanuatu, Haiti, Guatemala, Honduras, Greenland, Dominica, Dominican Republic, Indonesia, Cambodia, Qatar, Costa Rica, Kuwait, Laos, Mauritius, Malaysia, Maldives, Mexico, Micronesia, Myanmar, Nepal, Nicaragua, New Zealand, Oman, Palau, Peru, El Salvador, Samoa, Saudi Arabia, Seychelles, Saint Vincent and the Grenadines, Saint Lucia, Singapore, Suriname, Thailand, Timor-Leste, Trinidad and Tobago, Tuvalu, Fiji, Jamaica.

Увага! Графік роботи у квітні 2018 року | 30 березня, 17:34

 30 квітня, 1 травня 2018 року офіційно визначено як вихідні дні в Україні, тому Консульство не здійснюватиме прийом громадян у вказані дні.  

20 березня 2018 р. консульський прийом не проводитиметься | 14 березня, 09:00

Шановні заявники!  У зв'язку із необхідністю виконання консулом функцій поза межами консульської установи 20 березня 2018 р. консульський прийом не проводитиметься.  

Відеоролик із протидії торгівлі людьми під назвою „Українці в якості наркокур’єрів. Виклики сьогодення”. | 13 березня, 12:45

Метою відеоролику є інформування громадян України про існуючу проблему торгівлі людьми, зокрема, втягнення осіб у злочинну діяльність із перевезення наркотичних речовин на території іноземних країн.