Консульство України в Единбурзі

, Київ 04:18

Привітання з нагоди 26-ї річниці Незалежності України

24 серпня, 07:09

Шановні співвітчизники!

Колектив Консульства України в Единбурзі щиро вітає вас із 26-ою річницею проголошення Незалежності України.

24 серпня 1991 р., на позачерговій сесії Верховної Ради України було прийнято Постанову та Акт проголошення незалежності України, а над куполом Верховної Ради піднято синьо-жовтий прапор України.

У тексті Акту проголошення незалежності України йдеться: “Виходячи із  смертельної  небезпеки,  яка  нависла  була  над Україною в зв'язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 р., продовжуючи  тисячолітню   традицію   державотворення   на Україні, виходячи з права на самовизначення, передбаченого  Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами, здійснюючи  Декларацію  про державний суверенітет України, Верховна  Рада  Української  Радянської  Соціалістичної Республіки  урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної української держави – України”.

Доленосне рішення Верховної Ради від 24 серпня 1991 року акумулювало в собі довгі роки боротьби нашого народу за незалежність, недоторканість кордонів та право на самоідентичність мови і культури.      

Проголошення суверенності України стало поворотною віхою в історії розвитку Державності, могутнім стимулом для плідної та натхненної праці заради миру і добробуту.

Вдячні кожному із вас за підтримку України, вашу віддану роботу із зміцнення соборності та незалежності нашої держави.

Бажаємо вам здоров’я, натхнення та наснаги на нові звершення задля процвітання Батьківщини та зміцнення власного добробуту. 
 
Зі Святом, шановні друзі!

Останні новини

18 ЖОВТНЯ – ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ | 18 жовтня, 12:11

Європейський день боротьби з торгівлею людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

8-11 жовтня делегація секретаріату Парламенту Шотландії відвідала Верховну Раду України | 16 жовтня, 11:56

Представники Апарату Верховної Ради та делегації секретаріату Парламенту Шотландії обговорили механізми забезпечення відкритості та ефективності роботи Апарату Парламенту та напрямки подальшої співпраці.

День захисника України | 15 жовтня, 14:37

Святкування Дня захисника України встановлене Указом Президента України від 14 жовтня 2014 року з метою «вшанування мужності і героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, історичних традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості».

16 жовтня 2017 р. консульський прийом не проводитиметься | 09 жовтня, 08:32

16 жовтня 2017 року  Консульство не здійснюватиме прийом громадян 

Консульське обслуговування громадян є насправді нашим пріоритетом | 28 вересня, 13:42

Отримана інформація слугуватиме для нас важливим орієнтиром у подальшій роботі.